-
σύστημα ανάκτησης sf6
-
SF6 ελεγκτής αερίου
-
Ανιχνευτής διαρροής SF6
-
ανιχνευτής διαρροών αερίου
-
μετρητής σημείου δροσιάς
-
Σύστημα παρακολούθησης μέσω διαδικτύου
-
Εξοπλισμός ξηρού αέρα
-
Αντλία κενού SF6
-
Μονάδα ανάμειξης αερίων
-
Μηχανή ανακύκλωσης ψυκτικού
-
ανιχνευτής διαρροών ψυκτικών ουσιών
-
SF6 Καθαρισμός αερίων
-
SF6 Συσκευές
-
Ανιχνευτής μερικής εκκένωσης
-
Συσκευές και όργανα της σειράς C4F7N
-
Φασματόμετρο μάζας ήλίου
Ανιχνευτής διαρροών SF6 φορητού υψηλής ευαισθησίας με ευαισθησία 0,01 ppm, μη ραδιενεργή τεχνολογία και οθόνη αφής για επιθεώρηση GIS
| Τόπος καταγωγής | Σαγκάη |
|---|---|
| Μάρκα | KSTONE |
| Πιστοποίηση | ISO9000 |
| Αριθμό μοντέλου | LF-301 |
| Εγγραφο | lf-301-sf6-quantitative-lea...or.pdf |
| Ποσότητα παραγγελίας min | 1 |
| Τιμή | $23000-25000 |
| Συσκευασία λεπτομέρειες | Ξύλινο κιβώτιο χαρτοκιβωτίων |
| Χρόνος παράδοσης | 15 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς | 100 μονάδες το χρόνο |
| Εύρος μέτρησης | 0,01–10000 ppm | Συνιστώμενο εύρος ανίχνευσης | 0,01–100 ppm |
|---|---|---|---|
| Μέγιστη ευαισθησία | 0,01 ppm | Πηγή ακτινοβολίας | Κανένας |
| Χρόνος απόκρισης | ≤10 s σε 99,99% SF6 | Γρήγορη ανταπόκριση | ≤1 δευτ. στα 100 ppm SF6 |
Επαγγελματικός ανιχνευτής διαρροής αερίου SF6 για επιθεώρηση GIS, συντήρηση διακόπτη SF6 και ποσοτική δοκιμή διαρροής αερίου SF6.
Ο LF-301 SF6 Quantitative Leak Detector είναι επαγγελματικός ανιχνευτής διαρροής αερίων SF6 υψηλής ευαισθησίας, σχεδιασμένος για την επιθεώρηση των εξαρτήσεων GIS,Συντήρηση διακόπτη SF6 και δοκιμή διαρροής ηλεκτρικού εξοπλισμού υψηλής τάσης.
Ο ανιχνευτής υιοθετεί προηγμένη τεχνολογία ιονισμού ηλεκτρομαγνητικού πεδίου υψηλής συχνότητας με αρχή ανίχνευσης ιονισμού υψηλής συχνότητας χαμηλής τάσης, παρέχοντας σταθερή απόδοση,υψηλή ευαισθησία και μακρά διάρκεια ζωής.
Σε αντίθεση με τους ανιχνευτές ραδιενεργών διαρροών, ο LF-301 δεν περιέχει ραδιενεργή πηγή, εξασφαλίζοντας ασφαλή λειτουργία και προστασία του περιβάλλοντος.
Ο ανιχνευτής διαθέτει οθόνη αφής LCD με άμεση προβολή ppm έως και ανάλυση 0,01 ppm, επιτρέποντας εξαιρετικά ακριβή ποσοτική ανάλυση διαρροής SF6.
- Υπηρεσίες ηλεκτρικής ενέργειας
- Εταιρείες ηλεκτρικής συντήρησης
- Κατασκευαστές ΓΔΙ
- Ερευνητικά ιδρύματα ηλεκτρικής ενέργειας
- Εργαστήρια δοκιμών υψηλής τάσης
Ο ανιχνευτής μπορεί να αντικαταστήσει τα εισαγόμενα προϊόντα ανιχνευτών διαρροών SF6 για πολλές εφαρμογές επιθεώρησης GIS.
Η KSTONE κατέχει αποκλειστική πατενταρισμένη τεχνολογία και εγγυάται τη συμμόρφωση της βαθμονόμησης με το Εθνικό Ινστιτούτο Μετρολογίας της Κίνας και το Ινστιτούτο Έρευνας Ηλεκτρικής Ενέργειας της Κίνας.
Ο ανιχνευτής διαρροής SF6 LF-301 παρέχει εξαιρετικά υψηλή ευαισθησία έως 0,01 ppm για ακριβή ποσοτική δοκιμή διαρροής SF6.
Η διεπαφή με οθόνη αφής εμφανίζει απευθείας τιμές συγκέντρωσης SF6 σε ppm με ανάλυση 0,01 ppm.
Παράδειγμα απεικόνισης: 0,20 ppm, ρυθμός διαρροής 0,047 g/y
Το LF-301 υιοθετεί τεχνολογία ιονισμού υψηλής συχνότητας χαμηλής τάσης χωρίς ραδιενεργά υλικά, εξασφαλίζοντας ασφαλή λειτουργία.
- ≤1 δευτερόλεπτο απόκριση σε 100 ppm SF6
- ≤ 10 δευτερόλεπτα απόκριση σε περιβάλλον SF6 99,99%
Η φορητή δομή με καλώδιο ανιχνευτή 3 μέτρων επιτρέπει ευέλικτη λειτουργία μέσα σε GIS ντουλάπια και υποσταθμούς.
Ο ανιχνευτής παρέχει ηχητική ένδειξη συναγερμού: η υψηλότερη συγκέντρωση διαρροής οδηγεί σε μεγαλύτερη συχνότητα ήχου.
- Ζωή του αισθητήρα ≥ 5 έτη
- Χωρίς εύθραυστα στοιχεία ανιχνευτή
- Χαμηλό κόστος συντήρησης
Υποστηρίζει απλή επανακατάταξη και ρύθμιση της βαθμονόμησης από τον χρήστη.
Το ενσωματωμένο σύστημα αυτοελέγχου σφάλματος βοηθά τους χρήστες να εντοπίζουν γρήγορα την κατάσταση λειτουργίας και τις πληροφορίες αντιμετώπισης προβλημάτων.
Η κεφαλή της ανίχνευσης περιλαμβάνει προστασία φίλτρου PM1.0 για την πρόληψη της απόφραξης σκόνης και τη διατήρηση σταθερών επιδόσεων ανίχνευσης.
- Επιθεώρηση συστοιχιών διακυβέρνησης ΓΙΣ
- Συντήρηση διακόπτη SF6
- Υδροστάσια με απομόνωση από αέριο
- Δοκιμασία διακόπτη υψηλής τάσης
- Υπηρεσίες ηλεκτρικής συντήρησης
- Επιθεώρηση ηλεκτρικής ενέργειας
- Εργαστήρια ηλεκτρικών δοκιμών
- Εγκαταστάσεις παραγωγής ΓΔΙ
- Επιθεώρηση διαρροής αερίου SF6
| Άρθρο | LF-301 |
|---|---|
| Πεδίο μέτρησης | 00,01 έως 10000 ppm |
| Συνιστώμενη περιοχή ανίχνευσης | 00,01 έως 100 ppm |
| Μέγιστη ευαισθησία | 00,01 ppm |
| Πηγή ακτινοβολίας | Κανένα |
| Χρόνος απόκρισης | ≤ 10 δευτερόλεπτα σε 99,99% SF6 |
| Γρήγορη Ανταπόκριση | ≤ 1 δευτερόλεπτο σε 100 ppm SF6 |
| Μέθοδος εμφάνισης | Εμφάνιση ppm με οθόνη αφής |
| Απόφαση | 00,01 ppm |
| μήκος καλωδίου ανιχνευτή | 3 μέτρα |
| Συνεχής χρόνος εργασίας | ≥ 4 ώρες |
| Θέρμανση λειτουργίας | 5°C-45°C |
| Προσαρμοσμένο εύρος θερμοκρασίας | -20 °C-45 °C προαιρετικά |
| Σχετική υγρασία | ≤ 85% |
| Κατανάλωση ενέργειας | < 100 W |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | Η μπαταρία AC220V ή μπαταρία λιθίου |
| Λειτουργία συναγερμού | - Ναι, ναι. |
| Καθαρό βάρος | ≤ 9,0 kg |
| Λειτουργία αυτοδιάγνωσης | - Ναι, ναι. |
| Χρησιμοποιούμενη βαθμονόμηση | - Ναι, ναι. |
| Προστασία αισθητήρων | Φίλτρο PM1.0 |
| Ζωή του αισθητήρα | ≥ 5 έτη |
| Εγγύηση | 1 έτος συμπεριλαμβανομένου του αισθητήρα |
Το LF-301 μπορεί να ανιχνεύσει συγκέντρωση SF6 τόσο χαμηλή όσο 0,01 ppm.
Ο αριθμός LF-301 χρησιμοποιεί μη ραδιενεργή υψηλής συχνότητας τεχνολογία ιονισμού.
Ναι, το LF-301 είναι ειδικά σχεδιασμένο για εφαρμογές GIS και SF6.
Ο ανιχνευτής δείχνει άμεσα ποσοτικές συγκεντρώσεις SF6 σε ppm.
Η διάρκεια ζωής του αισθητήρα είναι άνω των 5 ετών υπό κανονικές συνθήκες λειτουργίας.
- Εμπειρογνωμοσύνη για τη σύνταξη εθνικών προτύπων:Η KSTONE είναι ένα από τα θεσμικά όργανα που συντάσσουν το εθνικό πρότυπο GB/T 11023-2018 μέθοδος δοκιμής στεγανότητας αερίου για διακόπτες υψηλής τάσης - SF6.
- Ανίχνευση υψηλής ευαισθησίας:Ακριβής ανίχνευση διαρροής SF6 με ανάλυση 0,01 ppm.
- Ταχεία απόκριση:Γρήγορος εντοπισμός διαρροών για αποτελεσματική εργασία επιθεώρησης πεδίου.
- Φορητό βιομηχανικό σχέδιο:Συγκινητική δομή με ανθεκτική θήκη αλουμινίου.
- Αξιόπιστη και χαμηλή συντήρηση:Χωρίς αναλώσιμα εξαρτήματα και μακροχρόνια βιομηχανική αντοχή.
Στείλτε μας τις τεχνικές σας απαιτήσεις και τις λεπτομέρειες της αίτησης.
Η ομάδα μηχανικών μας θα παρέχει μια κατάλληλη λύση ανίχνευσης διαρροής SF6 μέσα σε 24 ώρες.
Ηλεκτρονικό:info@kstone-sf6.com

