-
σύστημα ανάκτησης sf6
-
SF6 ελεγκτής αερίου
-
Ανιχνευτής διαρροής SF6
-
ανιχνευτής διαρροών αερίου
-
μετρητής σημείου δροσιάς
-
Σύστημα παρακολούθησης μέσω διαδικτύου
-
Εξοπλισμός ξηρού αέρα
-
Αντλία κενού SF6
-
Μονάδα ανάμειξης αερίων
-
Μηχανή ανακύκλωσης ψυκτικού
-
ανιχνευτής διαρροών ψυκτικών ουσιών
-
SF6 Καθαρισμός αερίων
-
SF6 Συσκευές
-
Ανιχνευτής μερικής εκκένωσης
-
Συσκευές και όργανα της σειράς C4F7N
-
Φασματόμετρο μάζας ήλίου
Ποσοτικός ανιχνευτής διαρροής φορητού τύπου SF6 για επιθεώρηση GIS και επιτόπιο έλεγχο διαρροών
| Τόπος καταγωγής | Σαγκάη |
|---|---|
| Μάρκα | KSTONE |
| Πιστοποίηση | ISO9000 |
| Αριθμό μοντέλου | LF-302 |
| Εγγραφο | lf-302-Portable Trolley-Typ...or.pdf |
| Ποσότητα παραγγελίας min | 1 |
| Τιμή | $25300-26000 |
| Συσκευασία λεπτομέρειες | Ξύλινο κιβώτιο χαρτοκιβωτίων |
| Χρόνος παράδοσης | 15 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς | 100 ετησίως |
| Εύρος μέτρησης | 0,01 – 10000 ppm | Συνιστώμενο εύρος ανίχνευσης | 0,01 – 100 ppm |
|---|---|---|---|
| Ακρίβεια ανίχνευσης | 0,01 ppm / 1,0×10-8 | Πηγή ακτινοβολίας | Κανένας |
| Χρόνος απόκρισης | ≤0,5 δευτ. σε ≥1 ppm SF6 | Χρόνος αποθεραπείας | 1 δευτερόλεπτο κάτω από 10% SF6 |
| Τύπος αντλίας κενού | Αντλία κενού λαδιού δύο σταδίων | ||
| Επισημαίνω | Φορητός ανιχνευτής διαρροών SF6,δοκιμαστής διαρροών GIS τύπου τροχόσπιτου,ανιχνευτής διαρροών SF6 πεδίου |
||
Ποσοτικός ανιχνευτής διαρροής φορητού τύπου SF6 για επιθεώρηση GIS και επιτόπιο έλεγχο διαρροών
Επισκόπηση προϊόντος
Ο ανιχνευτής διαρροής LF-302 Portable Trolley-Type SF6 είναι μια αναβαθμισμένη φορητή συσκευή ποσοτικής δοκιμής διαρροών SF6 που αναπτύχθηκε για επιθεώρηση GIS, ηλεκτρική συντήρηση και εφαρμογές κινητής επιτόπιας εξυπηρέτησης.
Ο ανιχνευτής διαθέτει οθόνη αφής ppm με ελάχιστη ανάλυση 0,01 ppm για ακριβή ποσοτική ανάλυση διαρροών.
Υποστηρίζει τόσο την ποιοτική ανίχνευση διαρροών όσο και την ποσοτική ανίχνευση διαρροών, επιτρέπει τον ακριβή υπολογισμό του ετήσιου ρυθμού διαρροής και είναι κατάλληλο για τη δοκιμή διαρροής με τη μέθοδο αποσκευών.
Βασισμένο στην πλατφόρμα LF-301, το LF-302 βελτιώνει την κινητικότητα, την αντοχή της μπαταρίας και την ευκολία λειτουργίας πεδίου για μηχανικούς που εκτελούν εργασίες επιθεώρησης διαρροής SF6 σε εξωτερικούς χώρους.
Ο ανιχνευτής υιοθετεί μαγνητικό πεδίο υψηλής συχνότητας και τεχνολογία ιονισμού χαμηλής τάσης για να παρέχει ακριβή ανίχνευση μικροδιαρροών SF6 χωρίς ραδιενεργές πηγές.
Η δομή του σε στυλ τρόλεϊ και ο σχεδιασμός της αναδιπλούμενης λαβής διευκολύνουν τη μεταφορά κατά την επιθεώρηση υποσταθμού και τις εφαρμογές συντήρησης εξοπλισμού διανομής.
Ο ανιχνευτής υποστηρίζει προσαρμόσιμες ρυθμίσεις συναγερμού και παρέχει οθόνη ppm σε πραγματικό χρόνο με υψηλή ευαισθησία έως και 0,01 ppm.
Ένα φίλτρο προστασίας PM1.0 που είναι εγκατεστημένο στην κεφαλή του ανιχνευτή βοηθά στην πρόληψη της μόλυνσης από σκόνη και βελτιώνει τη μακροπρόθεσμη σταθερότητα ανίχνευσης σε βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Γιατί είναι απαραίτητη η φορητή ανίχνευση διαρροών SF6
Η συντήρηση του εξοπλισμού διανομής GIS και η επιθεώρηση υποσταθμού συχνά απαιτούν από τους μηχανικούς να πραγματοποιούν ανίχνευση διαρροών σε μεγάλες βιομηχανικές εγκαταστάσεις.
Οι παραδοσιακοί ανιχνευτές διαρροής μπορεί να μην είναι βολικοί στη μεταφορά ή να είναι ακατάλληλοι για εργασίες επιθεώρησης εξωτερικού χώρου μεγάλης διάρκειας.
Ο φορητός εξοπλισμός ανίχνευσης διαρροών SF6 πρέπει να παρέχει σταθερή απόδοση, εύκολη κινητικότητα και επαρκή χρόνο λειτουργίας της μπαταρίας για εφαρμογές πεδίου.
Η περιβαλλοντική σκόνη, οι κραδασμοί κατά τη μεταφορά και οι περίπλοκες συνθήκες εργασίας μπορεί επίσης να επηρεάσουν την αποτελεσματικότητα της επιθεώρησης κατά τις καθημερινές εργασίες συντήρησης.
Ένας φορητός ανιχνευτής ποσοτικής διαρροής τύπου τρόλεϊ SF6 μπορεί επομένως να βελτιώσει την κινητικότητα, τη λειτουργική απόδοση και την αξιοπιστία ανίχνευσης διαρροών για τους μηχανικούς πεδίου.
LF-302 Φορητό SF6 Λύση ανίχνευσης διαρροών
Το LF-302 έχει σχεδιαστεί για να παρέχει εύχρηστο φορητό έλεγχο διαρροής SF6 για βιομηχανική συντήρηση και περιβάλλοντα εξωτερικού ελέγχου.
Η αναδιπλούμενη δομή τρόλεϊ επιτρέπει στους χειριστές να μεταφέρουν εύκολα τον εξοπλισμό κατά τη διάρκεια εργασιών επιτόπιας επιθεώρησης.
Σε σύγκριση με το LF-301, το LF-302 προσφέρει περίπου 50% μεγαλύτερο χρόνο λειτουργίας μπαταρίας λιθίου για εκτεταμένη χρήση σε εξωτερικούς χώρους.
Ο ανιχνευτής υιοθετεί προσαρμοσμένη τεχνολογία αντλίας κενού λαδιού δύο σταδίων για τη βελτίωση της απόδοσης δειγματοληψίας αερίου κατά τη διάρκεια της δοκιμής διαρροής.
Το σύστημα ανίχνευσης υψηλής ευαισθησίας του μπορεί να αναγνωρίσει συγκεντρώσεις διαρροής SF6 έως και 0,01 ppm.
Ο ανιχνευτής υποστηρίζει προσαρμόσιμα όρια συναγερμού εντός του πλήρους εύρους μέτρησης για ευέλικτες απαιτήσεις επιθεώρησης.
Οι τιμές ppm σε πραγματικό χρόνο εμφανίζονται απευθείας στην οθόνη, ενώ η συχνότητα του ηχητικού συναγερμού αλλάζει ανάλογα με τα επίπεδα συγκέντρωσης διαρροών.
Το σύστημα προστασίας φίλτρου PM1.0 βοηθά στην αποφυγή μπλοκαρίσματος της σκόνης και διατηρεί σταθερή απόδοση ανιχνευτή κατά τη μακροχρόνια βιομηχανική χρήση.
Ο αισθητήρας ανιχνευτή δεν περιέχει αναλώσιμα εξαρτήματα και παρέχει διάρκεια ζωής έως και 5–10 χρόνια.
Προδιαγραφές
| Μοντέλο προϊόντος | LF-302 Φορητός ανιχνευτής διαρροών SF6 |
| Αρχή ανίχνευσης | Μαγνητικό πεδίο υψηλής συχνότητας & Ιονισμός χαμηλής τάσης |
| Τύπος αντλίας κενού |
Αντλία κενού λαδιού δύο σταδίων |
| Εύρος μέτρησης | 0,01 – 10000 ppm |
| Συνιστώμενο εύρος ανίχνευσης | 0,01 – 100 ppm |
| Ακρίβεια ανίχνευσης | 0,01 ppm / 1,0×10-8 |
| Πηγή ακτινοβολίας | Κανένας |
| Χρόνος απόκρισης | ≤0,5 δευτ. σε ≥1 ppm SF6 |
| Χρόνος αποθεραπείας | ≤10 δευτερόλεπτα κάτω από 99,99% SF6 |
| Χρόνος αποθεραπείας | 1 δευτερόλεπτο κάτω από 10% SF6 |
| Μέθοδος εμφάνισης | Εμφάνιση ppm σε πραγματικό χρόνο και ηχητικός συναγερμός |
| Ρύθμιση συναγερμού | Ρυθμιζόμενο εντός πλήρους εύρους |
| Μήκος σωλήνα ανιχνευτή | 3 μ |
| Συνεχής χρόνος εργασίας | ≤4 ώρες |
| Τροφοδοτικό | AC 220V 50Hz ή μπαταρία λιθίου |
| Χρόνος λειτουργίας μπαταρίας | Περίπου 3 ώρες |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 5°C – 45°C |
| Σχετική Υγρασία | ≤85% |
| Κατανάλωση ρεύματος | ≤120W |
| Διαστάσεις | 400 × 340 × 320 mm |
| Καθαρό Βάρος | 13,0 ±0,5 κιλά |
| Προστασία αισθητήρα | Φίλτρο σκόνης PM1.0 |
| Διάρκεια ζωής αισθητήρα | ≥5 ετών |
| Εγγύηση | 1 έτος με αισθητήρα |
Το LF-302 συνδυάζει φορητή κινητικότητα τρόλεϊ, εκτεταμένη αντοχή μπαταρίας και ανίχνευση διαρροών υψηλής ευαισθησίας για επιθεώρηση GIS και εφαρμογές συντήρησης SF6 εξωτερικού χώρου.
Εφαρμογές ανιχνευτή διαρροών LF-302 SF6
Ο ανιχνευτής διαρροής LF-302 SF6 χρησιμοποιείται ευρέως σε εφαρμογές συντήρησης διακοπτών GIS, επιθεώρησης υποσταθμού και βιομηχανικών δοκιμών διαρροών SF6.
Τυπικές εφαρμογές περιλαμβάνουν την ηλεκτρική επιθεώρηση εξωτερικού χώρου, τη συντήρηση του εξοπλισμού διανομής με μόνωση αερίου, τη συντήρηση του δικτύου ηλεκτρικής ενέργειας και τα έργα δοκιμών διαρροής κινητών συσκευών.
Η φορητή δομή του σε στυλ τρόλεϊ το καθιστά κατάλληλο για μηχανικούς που απαιτούν συχνή μεταφορά εξοπλισμού μεταξύ των τοποθεσιών επιθεώρησης.
Ο ανιχνευτής είναι επίσης κατάλληλος για κατασκευαστές ηλεκτρικών συσκευών, εργολάβους συντήρησης και ομάδες υπηρεσιών ηλεκτρικής ενέργειας.
Η μεγάλη διάρκεια ζωής του αισθητήρα και ο φορητός βιομηχανικός σχεδιασμός του βελτιώνουν την αξιοπιστία κατά τη συνεχή λειτουργία πεδίου.
Πώς λειτουργεί ο φορητός ανιχνευτής διαρροής SF6
Το LF-302 λαμβάνει συνεχώς δείγματα αέρα από τον περιβάλλοντα αέρα μέσω του συστήματος αντλίας κενού δύο σταδίων κατά τη λειτουργία δοκιμής διαρροής.
Χρησιμοποιώντας μαγνητικό πεδίο υψηλής συχνότητας και τεχνολογία ιονισμού χαμηλής τάσης, ο ανιχνευτής αναλύει ίχνη συγκέντρωσης αερίου SF6 σε πραγματικό χρόνο.
Όταν ανιχνεύεται διαρροή SF6, οι τιμές συγκέντρωσης ppm εμφανίζονται απευθείας στην οθόνη.
Η συχνότητα του ηχητικού συναγερμού αλλάζει αυτόματα ανάλογα με τα επίπεδα συγκέντρωσης διαρροής για να βοηθήσει τους χειριστές κατά την επιθεώρηση.
Το σύστημα προστασίας φίλτρου PM1.0 βοηθά στην αποφυγή μόλυνσης από σκόνη και διατηρεί σταθερή ακρίβεια ανίχνευσης.
Η ικανότητα γρήγορης ανάκτησής του επιτρέπει στον ανιχνευτή να επιστρέψει γρήγορα στην κανονική λειτουργία μετά από έκθεση σε περιβάλλοντα υψηλής συγκέντρωσης SF6.
Βασικά Χαρακτηριστικά
Φορητή δομή τρόλεϊ
Η αναδιπλούμενη λαβή και ο σχεδιασμός σε στυλ τρόλεϊ βελτιώνουν την ευκολία μεταφοράς κατά την επιτόπια επιθεώρηση.
Εκτεταμένη αντοχή μπαταρίας
Ο χρόνος λειτουργίας της μπαταρίας λιθίου αυξήθηκε κατά περίπου 50% σε σύγκριση με το LF-301.
Ανίχνευση διαρροών υψηλής ευαισθησίας
Ακριβής ανίχνευση διαρροής SF6 με ευαισθησία έως 0,01 ppm.
Ρυθμιζόμενη λειτουργία συναγερμού
Προσαρμόσιμες ρυθμίσεις ορίου συναγερμού διαρροής για διαφορετικές απαιτήσεις επιθεώρησης.
Μεγάλη διάρκεια ζωής αισθητήρα
Διάρκεια ζωής αισθητήρα έως 5–10 χρόνια χωρίς αναλώσιμα εξαρτήματα.
Σύστημα προστασίας από τη σκόνη
Η προστασία του φίλτρου PM1.0 βοηθά στην αποτροπή μπλοκαρίσματος της σκόνης και στη μείωση της απόδοσης.
Πώς να επιλέξετε έναν φορητό ανιχνευτή διαρροών SF6
Η επιλογή ενός φορητού ανιχνευτή διαρροής SF6 εξαρτάται από την κινητικότητα της επιθεώρησης, την αντοχή της μπαταρίας και τις απαιτήσεις ευαισθησίας ανίχνευσης διαρροών.
Για τη συντήρηση του υποσταθμού και τις εργασίες επιθεώρησης εξωτερικού χώρου GIS, η κινητικότητα του τρόλεϊ και η ελαφριά μεταφορά γίνονται σημαντικοί παράγοντες.
Οι χρήστες θα πρέπει επίσης να λαμβάνουν υπόψη τον χρόνο λειτουργίας της μπαταρίας, την απόδοση της αντλίας κενού και την ικανότητα προστασίας του περιβάλλοντος κατά την επιλογή εξοπλισμού.
Οι εφαρμογές επιτόπιας επιθεώρησης ενδέχεται να απαιτούν προσαρμόσιμες ρυθμίσεις συναγερμού και δυνατότητα ταχείας ανάκτησης για αποτελεσματική λειτουργία.
Για μακροχρόνια βιομηχανική χρήση, η διάρκεια ζωής του αισθητήρα και οι χαμηλές απαιτήσεις συντήρησης είναι επίσης σημαντικά ζητήματα.
Το LF-302 συνιστάται για πελάτες που απαιτούν λειτουργία φορητού τρόλεϊ και ικανότητα ανίχνευσης διαρροών SF6 υψηλής ευαισθησίας.
Γιατί να επιλέξετε το KSTONE
Κατάσταση κλάδου της KSTONE:
Το KSTONE είναι ένα από τα ιδρύματα σύνταξης του εθνικού προτύπουGB/T 11023-2018 Διακόπτης υψηλής τάσης — SF₆μέθοδος δοκιμής στεγανότητας αερίου.
Φορητό Τρόλεϊ Κινητικότητα
Αναδιπλούμενη δομή λαβής για άνετη μεταφορά στο πεδίο.
Εκτεταμένος χρόνος λειτουργίας μπαταρίας
Μεγαλύτερη αντοχή μπαταρίας λιθίου για εφαρμογές επιθεώρησης εξωτερικού χώρου.
Ανίχνευση υψηλής ευαισθησίας
Ακριβής ανίχνευση μικροδιαρροών SF6 έως 0,01 ppm.
Αξιόπιστο βιομηχανικό σχέδιο
Μεγάλη διάρκεια ζωής αισθητήρα με προστασία από τη σκόνη και σταθερή λειτουργία.
FAQ
Ποια είναι η διαφορά μεταξύ LF-302 και LF-303;
- Το LF-302 χρησιμοποιεί αντλία κενού λαδιού δύο σταδίων, ενώ το LF-303 χρησιμοποιεί αντλία κενού χωρίς λάδι.
Είναι το LF-302 κατάλληλο για επιτόπιο έλεγχο σε εξωτερικούς χώρους;
- Ναί. Η φορητή δομή του σε στυλ τρόλεϊ και η υποστήριξη της μπαταρίας το καθιστούν κατάλληλο για εργασίες επιθεώρησης σε εξωτερικούς χώρους.
Ποια είναι η ευαισθησία ανίχνευσης του LF-302;
- Ο ανιχνευτής παρέχει ευαισθησία ανίχνευσης διαρροής SF6 έως 0,01 ppm.
Περιέχει ο ανιχνευτής ραδιενεργές πηγές;
- Όχι. Το LF-302 υιοθετεί τεχνολογία ανίχνευσης μαγνητικού πεδίου μη ραδιενεργού υψηλής συχνότητας.
Πόσο καιρό είναι η διάρκεια ζωής του αισθητήρα;
- Η διάρκεια ζωής του αισθητήρα ανιχνευτή είναι συνήθως 5-10 χρόνια υπό κανονικές βιομηχανικές συνθήκες λειτουργίας.
Ζητήστε προσφορά για φορητό εξοπλισμό ανίχνευσης διαρροών SF6
Στείλτε μας τις τεχνικές απαιτήσεις και τις αιτήσεις επιθεώρησης.
Η ομάδα μηχανικών μας θα παρέχει μια κατάλληλη λύση ανίχνευσης διαρροής SF6 εντός 24 ωρών.
E-mail:info@kstone-sf6.com

