-
σύστημα ανάκτησης sf6
-
SF6 ελεγκτής αερίου
-
Ανιχνευτής διαρροής SF6
-
ανιχνευτής διαρροών αερίου
-
μετρητής σημείου δροσιάς
-
Σύστημα παρακολούθησης μέσω διαδικτύου
-
Εξοπλισμός ξηρού αέρα
-
Αντλία κενού SF6
-
Μονάδα ανάμειξης αερίων
-
Μηχανή ανακύκλωσης ψυκτικού
-
ανιχνευτής διαρροών ψυκτικών ουσιών
-
SF6 Καθαρισμός αερίων
-
SF6 Συσκευές
-
Ανιχνευτής μερικής εκκένωσης
-
Συσκευές και όργανα της σειράς C4F7N
-
Φασματόμετρο μάζας ήλίου
SF6 Ποσοτικός ανιχνευτής διαρροών με ανάλυση 0,01 ppm, γρήγορο χρόνο απόκρισης και φορητό βιομηχανικό σχεδιασμό για επιθεώρηση GIS
| Εγγραφο | lf300-sf6-quantitative-leak...or.pdf |
|---|---|
| Ποσότητα παραγγελίας min | 1 |
| Τιμή | $23000-25000 |
| Συσκευασία λεπτομέρειες | Ξύλινο κιβώτιο χαρτοκιβωτίων |
| Χρόνος παράδοσης | 15 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς | 100 ετησίως |
| Επισημαίνω | Ανιχνευτής διαρροής SF6 για επιθεώρηση GIS,βιομηχανική συσκευή δοκιμής διαρροής SF6,ποσοτικός ανιχνευτής διαρροής SF6 |
||
|---|---|---|---|
Ο ανιχνευτής ποσοτικής διαρροής LF-300 SF6 διαθέτει οθόνη αφής ppm με ελάχιστη ανάλυση 0,01 ppm για ακριβή ποσοτική ανάλυση διαρροής.
Υποστηρίζει τόσο την ποιοτική ανίχνευση διαρροής όσο και την ποσοτική ανίχνευση διαρροής, επιτρέπει τον ακριβή υπολογισμό του ετήσιου ποσοστού διαρροής και είναι κατάλληλος για δοκιμές διαρροής με τη μέθοδο σάκωσης.
Ο ποσοτικός ανιχνευτής διαρροής LF-300 SF6 είναι συσκευή δοκιμής διαρροής αερίου SF6 υψηλής ευαισθησίας που έχει σχεδιαστεί για την επιθεώρηση των διακόπτων GIS,εφαρμογές βιομηχανικής συντήρησης και κατασκευής ηλεκτρικού εξοπλισμού.
Ο εξοπλισμός υιοθετεί υψηλής συχνότητας μαγνητικό πεδίο και τεχνολογία ανίχνευσης ιονισμού χαμηλής τάσης, παρέχοντας ακριβείς και αξιόπιστες επιδόσεις ανίχνευσης μικροδιαρροών SF6.
Το LF-300 έχει σχεδιαστεί χωρίς ραδιενεργές πηγές, εξασφαλίζοντας την ασφαλή λειτουργία και τη μακροχρόνια βιομηχανική αξιοπιστία κατά τη διάρκεια των καθημερινών εργασιών επιθεώρησης.
Χωρίς καταναλώσιμα στοιχεία στο εσωτερικό του ανιχνευτή, ο εξοπλισμός προσφέρει χαμηλό κόστος συντήρησης και ανθεκτική μακροχρόνια απόδοση.
Ο ανιχνευτής υποστηρίζει προαιρετική εξωτερική τροφοδοσία με μετατροπέα μπαταρίας λιθίου, καθιστώντας τον κατάλληλο τόσο για επιθεώρηση εργοστασίου όσο και για φορητές εφαρμογές πεδίου.
Η ταχεία ταχύτητα απόκρισης, η υψηλή ευαισθησία και η έξυπνη οθόνη αφής κάνουν το LF-300 μια ιδανική λύση για τη δοκιμή διαρροής SF6 σε περιβάλλοντα διακόπτη GIS.
Το αέριο SF6 χρησιμοποιείται ευρέως σε διακόπτες με μόνωση αερίου και ηλεκτρικό εξοπλισμό υψηλής τάσης λόγω των εξαιρετικών απομονωτικών του επιδόσεων.
Ακόμη και μια μικρή διαρροή SF6 μπορεί να επηρεάσει την αξιοπιστία της μόνωσης του εξοπλισμού, την ασφάλεια λειτουργίας και τη μακροπρόθεσμη απόδοση του συστήματος.
Η ακριβής ανίχνευση διαρροών SF6 είναι επομένως κρίσιμη κατά τη διάρκεια των διαδικασιών κατασκευής, θέσης σε λειτουργία και συντήρησης.
Ο παραδοσιακός εξοπλισμός δοκιμής διαρροών μπορεί να υποφέρει από αργή ταχύτητα απόκρισης, ασταθή λειτουργία ή περίπλοκες διαδικασίες συντήρησης.
Τα βιομηχανικά περιβάλλοντα απαιτούν επίσης αξιόπιστα συστήματα ανίχνευσης διαρροών που είναι ικανά να λειτουργούν σταθερά σε διαφορετικές συνθήκες θερμοκρασίας και υγρασίας.
Επομένως, οι εταιρείες ηλεκτροπαραγωγής και οι κατασκευαστές διακόπτη απαιτούν έναν υψηλής ευαισθησίας ποσοτικό ανιχνευτή διαρροής SF6 για ακριβείς εφαρμογές βιομηχανικής επιθεώρησης.
Το LF-300 αναπτύχθηκε για να παρέχει γρήγορη, ακριβή και σταθερή ανίχνευση διαρροών SF6 για βιομηχανικές επιθεωρήσεις και περιβάλλοντα ηλεκτρικής συντήρησης.
Ο εξοπλισμός υιοθετεί υψηλής συχνότητας μαγνητικό πεδίο και τεχνολογία ιονισμού χαμηλής τάσης για τον ακριβή προσδιορισμό των σημείων μικροδιαρροής SF6.
Η εξαιρετικά γρήγορη ταχύτητα απόκρισης του επιτρέπει στους χειριστές να εντοπίζουν γρήγορα τις πηγές διαρροής κατά τη διάρκεια των διαδικασιών επιθεώρησης.
Ο ανιχνευτής διαθέτει οθόνη αφής ppm με ελάχιστη ανάλυση 0,01 ppm για ακριβή ποσοτική ανάλυση διαρροής.
Ο ενσωματωμένος ηχητικός συναγερμός και η ψηφιακή οθόνη LCD παρέχουν σαφή ένδειξη της συγκέντρωσης διαρροής κατά τη διάρκεια της λειτουργίας.
Ο ανιχνευτής διαθέτει επίσης εξαιρετική ικανότητα ανάκτησης "δηλητηρίασης", επιτρέποντας την ταχεία ανάκτηση ακόμη και σε περιβάλλοντα υψηλής συγκέντρωσης SF6.
Η αλουμινένια θήκη αντισυγκρούσεων βελτιώνει την προστασία του εξοπλισμού κατά τη μεταφορά και τη λειτουργία στο πεδίο.
Η προαιρετική εξωτερική τροφοδοσία με μετατροπέα μπαταρίας λιθίου βελτιώνει περαιτέρω την φορητότητα για εφαρμογές εξωτερικής επιθεώρησης.
| Πρότυπο προϊόντος | Διάγνωση ποσοτικής διαρροής LF-300 SF6 |
|---|---|
| Αρχή ανίχνευσης | Μαγνητικό πεδίο υψηλής συχνότητας και ιονισμός χαμηλής τάσης |
| Πεδίο μέτρησης | 00,01 ppm - 10000 ppm, Συνιστώμενη περιοχή: 0,01 ppm - 100 ppm |
| Ακριβότητα ανίχνευσης | 00,01 ppm |
| Ελάχιστη ανάλυση | 00,01 ppm |
| Χρόνος απόκρισης | ≤0,5 δευτερόλεπτα σε 10 ppm |
| Χρόνος απόκρισης | ≤1 δευτερόλεπτο σε 1 ppm |
| Χρόνος Ανάκτησης | ≤ 10 δευτερόλεπτα κάτω από 99,99% SF6 |
| Χρόνος Ανάκτησης | 1 δευτερόλεπτο κάτω από 10% SF6 |
| Μέθοδος εμφάνισης | Εικονική οθόνη αφής και ψηφιακή οθόνη LCD |
| Λειτουργία συναγερμού | Ακουστικός συναγερμός |
| Διάστημα σωλήνα | Πρότυπο 3 m (προσαρμόζεται έως 10 m) |
| Εισφορά ισχύος | 220V±22V, 50Hz±2Hz |
| Προαιρετική τροφοδοσία | Εξωτερικός μετατροπέας μπαταρίας λιθίου |
| Θέρμανση λειτουργίας | 5°C - 50°C |
| Υγρασία λειτουργίας | ≤ 95% |
| Κατανάλωση ενέργειας | 180-220W |
| Βάρος ανιχνευτή | 1.2 kg |
| Βασική μονάδα βάρους | 7.1 kg |
| Βασικές διαστάσεις μονάδας | 310 × 168 × 200 mm |
| Κουτί μεταφοράς | Αντισυγκρουσιακή θήκη από κράμα αργιλίου |
| Το βάρος της βαλίτσας | 30,0 kg |
| Μέγεθος θήκης μεταφοράς | 370 × 320 × 270 mm |
Το LF-300 συνδυάζει εξαιρετικά γρήγορη απόκριση, υψηλή ευαισθησία και φορητό βιομηχανικό σχεδιασμό, καθιστώντας το κατάλληλο για επιθεώρηση GIS και εφαρμογές δοκιμής διαρροής SF6.
Ο ανιχνευτής διαρροής LF-300 SF6 χρησιμοποιείται ευρέως στην επιθεώρηση συστοιχιών GIS, την ηλεκτρική συντήρηση και τις βιομηχανικές εφαρμογές δοκιμής διαρροής SF6.
Οι τυπικές εφαρμογές περιλαμβάνουν την επιθεώρηση κατασκευής GIS, τη συντήρηση υποσταθμών, τις δοκιμές διαρροής διακόπτη και την εξυπηρέτηση εξοπλισμού με μόνωση αερίου.
Ο εξοπλισμός είναι κατάλληλος τόσο για έλεγχο ποιότητας εργοστασίου όσο και για συντήρηση σε εξωτερικό χώρο που απαιτεί φορητή ικανότητα ανίχνευσης διαρροών υψηλής ευαισθησίας.
Η ελαφριά δομή του ανιχνευτή και η προαιρετική παροχή ενέργειας από μπαταρία λιθίου το καθιστούν ιδανικό για κινητά περιβάλλοντα επιθεώρησης.
Το LF-300 είναι επίσης κατάλληλο για επιχειρήσεις ηλεκτρικής ενέργειας, κατασκευαστές διακόπτη και παρόχους υπηρεσιών ηλεκτρικών δοκιμών.
Το LF-300 χρησιμοποιεί μαγνητικό πεδίο υψηλής συχνότητας και τεχνολογία ιονισμού χαμηλής τάσης για την ανάλυση της συγκέντρωσης αερίου SF6 κατά τη διάρκεια των δοκιμών διαρροής.
Κατά τη διάρκεια της λειτουργίας του, ο ανιχνευτής λαμβάνει συνεχώς δείγματα από τον περιβάλλοντα αέρα μέσω του συστήματος ανίχνευσης αερίων.
Όταν ανιχνεύεται ίχνος αερίου SF6, ο ανιχνευτής αναλύει τη συγκέντρωση του αερίου και εμφανίζει ποσοτικές τιμές διαρροής σε πραγματικό χρόνο.
Η οθόνη αφής και η οθόνη LCD παρέχουν σαφείς ενδείξεις ppm, ενώ η συχνότητα του σήματος συναγερμού αλλάζει ανάλογα με τη συγκέντρωση διαρροής.
Η ταχεία ικανότητα ανάκτησής του επιτρέπει στον ανιχνευτή να επιστρέφει γρήγορα στην κανονική λειτουργία μετά την έκθεση σε περιβάλλοντα υψηλής συγκέντρωσης SF6.
Ο εξοπλισμός παρέχει σταθερή απόδοση σε συνθήκες βιομηχανικής θερμοκρασίας και υγρασίας.
Ανιχνεύει διαρροή αερίου SF6 από 0,01 ppm για ακριβή βιομηχανική δοκιμή διαρροής.
Ο χρόνος απόκρισης είναι τόσο γρήγορος όσο 0,5 δευτερόλεπτα για αποτελεσματική επιθεώρηση διαρροής.
Εμφάνιση συγκέντρωσης σε ppm σε πραγματικό χρόνο με ανάλυση 0,01 ppm.
Ταχεία απόδοση ανάκτησης ακόμη και μετά την έκθεση σε περιβάλλοντα υψηλής συγκέντρωσης SF6.
Συγκινητική δομή με αλουμινένιο κράμα για την επιθεώρηση πεδίου.
Η απουσία καταναλωτικών εξαρτημάτων και η ανθεκτική δομή μειώνουν τις απαιτήσεις μακροχρόνιας συντήρησης.
Η επιλογή του σωστού ανιχνευτή διαρροής SF6 εξαρτάται από την απαιτούμενη ευαισθησία, το περιβάλλον επιθεώρησης και τη λειτουργική φορητότητα.
Για την επιθεώρηση των διακόπτες GIS και τις εργασίες βιομηχανικής συντήρησης, η υψηλή ευαισθησία και η ταχεία ταχύτητα απόκρισης είναι κρίσιμοι παράγοντες.
Οι χρήστες θα πρέπει επίσης να λαμβάνουν υπόψη την ικανότητα ανάκτησης, την ακρίβεια απεικόνισης και την προσαρμοστικότητα στο περιβάλλον κατά την επιλογή του εξοπλισμού.
Οι φορητές εφαρμογές επιθεώρησης πεδίου ενδέχεται να απαιτούν ελαφριά δομή και προαιρετική υποστήριξη ηλεκτρικής ενέργειας από μπαταρία.
Για τις συνεχείς δοκιμές βιομηχανικής διαρροής, οι ανθεκτικές κατασκευές και οι χαμηλές απαιτήσεις συντήρησης είναι επίσης σημαντικές σκέψεις.
Το LF-300 συνιστάται για πελάτες που απαιτούν φορητή λειτουργία, ανταπόκριση υψηλής ταχύτητας και ακριβή ικανότητα ποσοτικής ανίχνευσης διαρροών SF6.
Εμπειρογνωμοσύνη για τη σύνταξη εθνικών προτύπων
Η KSTONE είναι ένα από τα όργανα που συντάσσουν το εθνικό πρότυποGB/T 11023-2018 Μέθοδος δοκιμής στεγανότητας αερίου για διακόπτη υψηλής τάσης - SF6.
Ακριβής ανίχνευση διαρροής SF6 με ανάλυση 0,01 ppm.
Γρήγορος εντοπισμός διαρροών για αποτελεσματική εργασία επιθεώρησης πεδίου.
Συγκινητική δομή με ανθεκτική θήκη αλουμινίου.
Χωρίς αναλώσιμα εξαρτήματα και μακροχρόνια βιομηχανική αντοχή.
Στείλτε μας τις τεχνικές σας απαιτήσεις και τις λεπτομέρειες της αίτησης.
Η ομάδα μηχανικών μας θα παρέχει μια κατάλληλη λύση ανίχνευσης διαρροής SF6 μέσα σε 24 ώρες.
Ηλεκτρονικό:info@kstone-sf6.com

